Sony A7, Tam Boyut Sensorlü İlk Aynasız Kamera..

a7_1
Sony NEX sistem tam boyutlu sensore sahip olsa ne güzel olurdu diyenlerin hayallerinin gerçekleştiği gün olarak anabiliriz bu günü. Sony, A7 ve A7R modellerini tanıttı bugün. Aynasız, lens değistirilebilen ve tam boyut sensorlu, en küçük kameralar olma özelliğini taşıyor bu kameralar. Özelliklerine bakılınca bu kameraların yeni bir devrim yaratma ihtimalinin yüksek olduğunu görmek kolay. Yüksek çözünürlüğe sahip elektronik bakaç, hareketli LCD ekran, focus peaking, temiz HDMI çıkışı, WIFI vs.. Bir kameradan isteyebileceğiniz her ozellige sahipler yani. Fiyatları da piyasadaki tam boyutlu sensöre sahip kameralara nazaran gayet makul. A7 modeli gövde fiyatı $1,700 A7R modeli gövde fiyatı $2,300.
a7_4
İki modelin arasında çok büyük farklar yok bu arada. A7 24 megapiksel iken A7R 36 megapiksel ve anti-aliasing filtresi yok. Onun haricindeki farklar çok minimal.
Tabi henüz hiç örnek görüntü görmedik bu kameralardan. Sadece ozelliklerine bakarak yargılamak doğru olmaz o yuzden. Harika fotoğraf makineleri olacakları kesin ama video konusunda ne kadar başarılılar örnekler gösterecek.
Sony, bu kameraların yanı sıra, tam boyutlu sensöre uyumlu yeni adaptör ve lenslerde piyasaya sürdü bu arada. Ayrıntılı bilgi burda.

This entry was posted in mirrorless and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Leave a Reply