Canon’dan Yeni DSLR: 70D..

canon-70d-2_zps1fb88c80

Canon, 60D modelini 70D ile yeniledi. Geçmişte aynı crop sensörü farklı gövdelere koyarak bir sürü model piyasaya sürdü Canon. Sonunda 70D ile bu geleneği kırdı. 20mp lik yeni sensörün yüksek ISO’da daha iyi sonuç verdiği söyleniyor. Ama kameranın öne çıkan asıl özelliği yeni otomatik odaklama teknolojisinde. Hem video hem de fotoğraf çekiminde, ekranda canlı görünüm sırasında otomatik odaklama yapabiliyorsunuz. Profesyonelleri çok heyecanlandırmayacak olsada bu, belgesel ve etkinlik çekimleri yapanlar için çok kolaylık sağlayacak.

5D Mark III ten Ipb ve All-I video sıkıştırma seçeneklerinin yanı sıra HDR ve çoklu pozlama özelliklerini de almış 70D. Üzerine mark III te olmayan WI-FI ve GPS özellikleri eklenmiş. Bedava Canon uygulaması sayesinde telefonunuzdan kamerayı kontrol edebiliyorsunuz yani. Bir de crop mode eklenmiş. Sensörün bir kısmını kullanarak görüntüyü 10 kereye kadar yaklaştırıyor. Kağıt üzerinde başarılı görünüyor kamera. Ama videodan görüntüdeki merdiven efektini kaldırdıklarını düşünmüyorum. Sadece SD kartlara kayıt yaptığı için de Magic Lantern hack ile RAW çekemeyecek bu kamera.

7D mark II nin nasıl bir kamera olacağını tahmin etmek zor değil bu özellikleri gördükten sonra. Aynı sensörlü olacaktır. Daha sağlam bir gövde. Daha çok otomatik odaklama noktası. Daha hızlı. İki işletimcili. CF kartlara kayıt yapacağı için ML RAW kullanılabilir. Merdiven efektinden kurtulurlar büyük ihtimalle. Oynar ekranı eklemelerini isterim ben ama sanmıyorum ekleyeceklerini. 70D almak bu durumda çok akıllıca olmayabilir..

Başlıca Özellikleri:
-20.2MP APS-C CMOS Sensor
-DIGIC 5+ İşletimci
-Dual Pixel CMOS AF Live View ile
-3.0″ 1,040k-Dot Dokunmatik oynar ekran
-SD, SDHC, SDXC Hafıza Kartlar
-Full HD 1080p Video, Movie Servo AF ile
-WI-FI, GPS
-HDR Mod
-Çoklu Pozlama Mod
-19-Nokta AF Sistem
-7 fps
-ISO 100-12800 (25600 e çıkarılabiliyor)
-Fiyatı, gövde: $1,200
-18-55 STM lens ile: $1,350
-18-135 STM lens ile: $1,549
-Eylül’de postalanmaya başlıyor

This entry was posted in vdslr and tagged , , , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Leave a Reply