Yeni Portreler..

Gectiğimiz ay sakin geçti benim için. Bu sakinliği fırsat bilerek bir kaç arkadaşın portresini yaptım. Portre çekmeği seviyorum. Asıl ilgilendiğim yaptığım portrelerin nasıl göründüğü değil ama. Beni potreyi yapış süreci daha çok ilgilendiriyor.

Sara
Birine kamera doğrulttuğunuzda o kişinin iç yapısını çok daha iyi gözlemleyebiliyorsunuz. Birden bire kişinin kendiyle ilgili güvensizlikleri ortaya çıkıyor. Başka bir değişle, maskeleri düşüyor.

Jillian
Şöyle cümeleler fısıldandığını duymaya başlıyorsunuz: “Ben hiç fotojenik değilim.”, “Kollarım vücuduma göre çok uzun.” yada “Gülünce göz altı çizgilerim çok belirginleşiyor.” vs. vs. Aşırı özgüvenli görünenlerden bile bu tip ifadeler duyuyorsunuz.

Moon Lighting
Sanatçı olarak görevinize bir de terapistlik ekleniyor bu durumda. Ve istenilen sonucu elde etmek için uygun sözleri seçmeniz gerekiyor. Çok özel ve samimi portreler yapma olasılığınız, bu konudaki başarınıza bağlı, teknik anlamda ne kadar ileri olduğunuza değil.

This entry was posted in blog and tagged , , , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Leave a Reply