Premiere Pro İle Renk Düzenlemesi..

Renk düzenlemesi, filmin her alanında olduğu gibi bir profesyonelce yapıldığında hikayeyi oldukça güçlendirdiği tartışılmaz bir konu. Ama personel projelerde yada kısa, web için hazırlanmış filmlerde her zaman renk düzenlemesine bütçe ayırmak kolay olmayabilir. O yüzden basit renk düzenlemelerini yapabilmek çok faydalı bir yetenek son zamanlarda.

Jarle Leirpoll bu konuda bize hem paylaştığı eğitici videoları hem de hazır preset’leri ile yardımcı olmaya çalışıyor. Aşağıdaki videoda Premiere Pro ile birincil, ikincil ve bazı ileri seviye renk düzenlemelerini nasıl yaptığını ve hazırladığı presetleri nasıl kullandığını anlatıyor.

“Jarle’s Grading Tools” diye isimlendirdiği preset paketinin CS5 ve CS5.5 ile çalışan versiyonu burdan edinilebilir. CS6 versiyonu burda.

Preset’leri Premiere Pro’ya yüklemek için efektlerin bulunduğu kutucuğun sağ üst köşesindeki menüden “import preset”i seçip indirdiğiniz dosyayı açmanız yeterli..

This entry was posted in software/app and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Leave a Reply