Doğal Işığın Güzelliği..

Fotoğraf sanatçısı Chris ve saç stilisti eşi Tara benim en yakıştırdığım çift evli arkadaşlarımın arasında. Pek çok ortak yanımız olduğundan sıkça zaman geçiriyoruz beraber. Yakınlarımızda bir şekilde kamera oluyor illa ki ve dayanamayıp birbirimizin portresini çekiyoruz bazen. 🙂 Bu iki portreyi hem sevdiğimden hem de doğal ışığın ne kadar güzel olabileceğine tanıklık ettiğinden paylaşmak istedim.

Doğada, günlük yaşamda kimse setteki gibi aydınlatılmıyor. Ve bence izleyicinin gözü set ışıklandırmasına artık eğitimli ve saatler harcayıp doğala en yakın hale getirmediğimiz sürece ışıklandırmamız güzellik yerine görüntüye yapmacık bir hal veriyor. Ben elimden geldiğince doğru mekan ve zaman seçerek doğal ışıktan faydalanıyorum. Ve doğru zaman ve mekanda yakaladığımız ışığın kalitesi yapay ışıklarla elde edilemez güzellikte diye düşünüyorum kesinlikle. Yani Tanrı herşeyde olduğu gibi en iyi ışıkçı aynı zamanda ve O’nu taklit ederken kendi icatlarımız yerine O’nun kaynaklarına öncelik tanımalıyız elimizden geldiğince kanımca..

This entry was posted in light and tagged , , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Leave a Reply