Fotoğrafçı portresi çekmek..

Fotoğrafçı/müzisyen arkadaşım Chris Bowden geçenlerde web sitesi için kendi ve eşinin portresine ihtiyaç duyduğunu söyledi ve benden yardım istedi bu konuda. Ben de onur duyarak kabul ettim. Ama Chris işlerine saygı duyduğum yetenekli bir fotoğrafçı. O yüzden onu memnun edebilir miyim endişesi duydum açıkçası.

Çok doğal ve minimal olsun herşey istedi. Ve portrelerin davet edici görünmesi gerektiğini söyledi. Oturdukları apartmanın renkleri ve web sitelerindeki renkler uyumlu olduğu için orayı tercih ettik mekan olarak. Işık olarakta tek Chimera kullandık. Yukarıdaki ikisinin beraber göründüğü fotoğraf ise sadece pencereden gelen ışıkla aydınlatıldı.

Zorlandığım en büyük konu onları rahatlatmak oldu. Diyalogla akıllarını başka bir yere çekmek hiç de kolay bir iş değilmiş. Müzik ve kahvenin çok yardımı oldu. Ama yönetirken onları ‘gülümse’ demenin çok yanlış olduğunu anladım. Çünkü hiç doğal sonuçlar çıkmıyor ortaya. Onun yerine maymunluk yapıp güldürmek gerekiyor karşıdakini.

Kendi kamerasını kullandık Chris’in. 5D serisinin ilki makinesi. Kurgularını da kendi yaptı. Portrelerin sitesinde nasıl göründüğünü yada Chris’in işlerini görmek isterseniz (şiddetle tavsiye edilir) linki burda..

This entry was posted in light and tagged , , , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Leave a Reply