5D Mark III ile ilk kareler..

Bir süre önce ısmarladığım kamera bugün sonunda elime geçti. İlk olarak seri numarasını kontrol ettim hatalı makine göndermediler umarım diye. Hala haberi olmayanlar için bahsedeyim. İlk postalanan 5D Mark III lerin bazılarının üstteki lcd ekranından ışık kaçırdığı ve karanlık koşullarda lcd ekranının ışığı açılırsa yada direk ışık gelirse lcd ekrana, pozlamayı yarım stop karanlık hesapladağı anlaşıldı. Çok büyük bir problem olmasada $3500 harcayan biri makinesinin haklı olarak hatasız olmasını bekler. Canon da konuyu araştırdıktan sonra bir raporla seri numarasının 6. rakamı 1 yada 2 olan makinelerin hatalı olduğunu onayladı. Hatalı makine sahiplerinden arzu edenlere makinenizi bedava kontrol ederiz dediler. Ve yeni postalanacakların da sorunsuz olacağını belirttiler. Neyse ki bana gelen sorunsuz.

Kamera hakkında çok falza yazıldı/çizildi, kıyaslamalar yapıldı. O yüzden bende yorum yaparak daha fazla baş ağrıtmak yerine çektiğim ilk karelerden bir kaçını paylaşayım istedim. Üstteki fotoğraftaki yakışıklı kardeşim. 🙂 Aşağıdaki iki evsizi de arabadan, kırmızı ışıkta beklerken çektim..

This entry was posted in vdslr and tagged , , , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Leave a Reply