DEVELOP Tube: Gelişen Fotoğrafçılık Kaynağı..

DEVELOP Tube, hem youtube hem de vimeo da takip edilebilen bir video kanalı. Eğitimsel bir kaynak olma çabasında olan kanal hızlı bir şekilde büyüyor. Kanalda fotoğraf haberciliği, belgesel ve fine art fotoğrafçılık hakkında sanatçı röportajları/profilleri, dersler ve filmler bulmak mümkün.

Projeyi başlatan ve kendi de belgesel fotoğrafçısı olan Erica McDonald , bu projenin gizli yeteneklerin seslerini duyurmada da yardımcı olmasını umuyor.

Başka organizasyonlarla da işbilirliği yapmaya başlamış sanatçı. Halen olgunlaşma aşamasında olan projenin tam olarak neye yoğunlaşması gerektiği konusunda emin değiller anladığım kadarıyla ama bir web sitesi de yapmakla meşguller. Bence iyi bir fikir ve yakında bir çoğumuzun faydalandığı iyi bir kaynak haline gelecek. Web sitesi hazır olana kadar vimeo ve youtube dan videoları takip edebileceğiniz gibi twitter dan da gelişmeleri takip edebilirsiniz: @DEVELOPphoto

Erica McDonald ayrıca geçenlerde New York Times fotograf blogu olan Lens’te de kendinden bahsettirmeyi başardı. İlgilenenler için blogun linki burda.

This entry was posted in blog and tagged , , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Leave a Reply