Mitra 3D Mic Pro..


3D film duyduk ama 3D ses de neyin nesi diyenler olacaktır bu haberi duyunca. 🙂 Mitra 3D mikrofon, iki mikrofonun aşağı yukarı iki kulağımızın birbirine uzaklığı kadar aralıkta biraraya getirilmesiyle oluşturulmuş. Ve geliştirdiği yeni teknoloji sayesinde, stereo mikrofonların yapamıyacağı, binoral (iki kulaktan, üç boyutlu) ses kaydedilmesini sağlıyor. Mic, Line yada XLR girişi olan her kamera ve ses kaydediciyle çalışıyor. Pro ($995) ve Indie ($695) olarak iki versiyonu var. Pro versyonunda Indie’deki phono fişin yanısıra iki XLR çıkışı var. Profesyonel ses miksajının yerini almayactır tabii ama ortam seslerini kaydetmede çok yardımcı olacağa benziyor. Kulaklıkla yada iki hoparlörünüzü birbirine yarım metre arayla yerleştirerek aşağıdaki videoda nasıl iş çıkardığını duyabilirsiniz.

This entry was posted in audio and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

One Comment

  1. Posted December 6, 2011 at 10:09 am | Permalink

    İlginç bir cihaz. Neumann’ın da çok benzer bir aleti var. Binaural muhabbeti senelerdir var fakat 5.1 tarzındaki bile gerçekten 3D hissi yaşamak zor. Bunun yerine güzel bir çift mikrofon alıp mixi iyi bilen bir insana vermek daha yararlı olabilir diye düşünüyorum ama denedikten sonra bir daha yorum yazmalıyım bence :).

Leave a Reply